-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BRANKY: V. Macháček, Weber, P. Joza, Staňek, Pouzar
NAHRÁVKY: Horák, Štabrňák, Doležal
SESTAVA: Habaj - Staňek, Štabrňák, Horák, Horák ml. - Mach, P. Joza, Pouzar, L. Macháček, V. Macháček, Doležal, Weber, Švec
Reportáž ze zápasu

Rozpačitý start do ligové sezóny

Los nám na začátek VAHL přiřkl přijatelného soupeře na rozehrání, tým Chrášťan, se kterým jsme ještě nikdy neprohráli. Jelikož se nám soupiska po minulé sezóně ztenčila, bylo nutné tým doplnit. V úvodním utkání představili Radim Švec, Miroslav Weber a Pavel Horák mladší.

Do zápasu jsme vkročili velkým tlakem, který vydržel po celou první třetinu. Hned od počátku nesl své ovoce když, jako správný kapitán, vstřelil ve druhé minutě úvodní branku ligové sezóny Vlasta Macháček. Na začátku osmé minuty se prosadila jedna z posil Miroslav Weber. Pak přišli dva góly z tvrdých střel obránců od modré čáry. První v čase 9:59 zařídil Pavel Joza krásnou tečí střely kterou vyslal Pavel Horák. O 51 sekund později se prosadil Jan Staněk který propálil vše co mu stálo v cestě a uzavřel účet první třetiny.

Ve druhé třetině jsme nechaly soupeře postupně dostávat do hry, neproměňovali vyložené šance a hru značně překombinovali. Z toho plynuly i nebezpečné výpady soupeře a dokonce po jednom z nich zazvonila tyč naší branky. Jedinou branku třetiny zaznamenal ve 26. minutě Martin Puzar pohotovým sklepnutím ze vzduchu.

Třetí třetina přinesla jen marné dobývání Chrášťanské branky kterou velmi dobře hájil ředitel ligy Radek Příhoda. Soupeř hodně využíval rychlých brejků a dostával se do velkých šancí. Všechny se nám ovšem podařilo zneškodnit a dokončit zápas bez obdržené branky.

Rozhodla první třetina čtyřgólovým přídělem na konto soupeře, ale zápas by měl být spíše varováním. Proti ostatním soupeřům by se nemuselo vyplatit množství promarněných šancí a chyb v naší obraně.