Aktualizace stránky
« PŘEDCHOZÍ Sobota 29.09.2012 19:30 Soběslav NÁSLEDUJÍCÍ »
Zápas
...DOMÁCÍ...
BK Litoradlice a Jaroslavice
...VERZUS...
HC Hydrozdroj Veselí nad Lužnicí
...HOSTÉ...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 : 5
(1 : 4, 0 : 0, 2 : 1)
BRANKY: Štabrňák, Pouzar, Mach
NAHRÁVKY: Staňek, L. Macháček
SESTAVA: Habaj - Štabrňák, M. Plojhar, Kahabka, Horák - Horák ml., Staňek, Rezek, Mach, Pouzar, Mir. Parýzek, L. Macháček
Reportáž ze zápasu

Přísný metr rozhodčích vyhovoval soupeři

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Po čtrnáctidenní přestávce nás čekal tým Hydrozdroje. Dvojnásobný vítěz VAHL byl jasným favoritem, ale mi jsme si řekli že nemáme co ztratit a zkusíme soupeři hru co nejvíce znepříjemnit. Nastoupili jsme v mírně okleštěné sestavě, což bylo způsobeno nemocemi a prodlouženým víkendem.

   Začátek zápasu se nám vůbec nevydařil. Soupeř na nás vlétl a uzamkl nás v obranném pásmu. V čase 2:42 byl vyloučen Tomáš Rezek za vysokou hůl a hned za 32 sekund po něm Jan Staněk za sekání. To byla samozřejmě voda na mlýn soupeři, který využil přesilovku pět na tři a v zápětí i pokračující přesilovku pět na čtyři. Stav byl tedy 0:2 a po další chybě ze samostatného nájezdu přidal soupeř další branku. Stejnou možnost v podobě přesilovky pět na tři jsme dostali i mi, ale téměř jsme neohrozili soupeřovu branku. Když po vyloučení Miroslava Parýzka zvyšoval Hydrozdroj už na 0:4, vypadalo to s námi dost bledě. Naštěstí 37 sekund před koncem třetiny vystřelil od modré Jiří Štabrňák a přes projíždějící hráče si puk našel cestu až do sítě.

   O přestávce jsme si řekli, že musíme hru změnit a přidat na bruslení. To se opravdu povedlo. Hra se trochu vyrovnala a i přes obrovské šance soupeře zůstal stav stejný jako po první třetině.

   Třetí třetina se rozběhla v duchu nevyužitých šancí na obou stranách až do času 38:14, kdy se prosadil Martin Pouzar a v tu chvíli jsme byli na koni. Jenže soupeř záhy odpověděl a zvýšil na 2:5. Minutu a půl před koncem zápasu si však vzal poslední slovo Marek Mach. V situaci dva na dva dokázal spolu s Lukášem Macháčkem vyšachovat soupeřovu obranu a upravit skóre na konečných 3:5. Třetí třetinu ozdobil i pěstní souboj Davida Kahabky s obráncem soupeře po které náš hráč odešel předčasně do sprch.

   Zápas rozhodla první třetina, když přísnější, ale spravedlivý metr rozhodčích vyhovoval spíše soupeři. Sportovně musím uznat že Hydrozdroj byl lepší a vítězství si zasloužil, ale měl i trochu štěstí. Vždyť minimálně dvakrát zvonila tyč jeho branky a po jedné akci už všichni mysleli že padla branka.

...Elemír Habaj...