Aktualizace stránky
07.07.2014

Ohlédnutí za sezónou 2013 - 2014

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Po dvou méně vydařených ligových sezónách se tato vydařila o poznání lépe. Umístili jsem se na krásném druhém místě se ztrátou pouhých tří bodů na první HC Hydrozdroj. Za námi se pak s jednobodovým odstupem umístil tým HC ELBEN CB. Navzdory problému se vstřelování branek jsem ze 16-ti zápasů 11 vyhráli a jen 5 krát odešli poraženi.

   V tomto ročníku VAHL se hrálo předkolo play off za účasti šesti nejlepších po základní části hraného systémem každý s každým. První 4 pak postoupili do semifinále. Bohužel v předkole se naplno ukázal problém dávat góly. S průměrem 1,8 gólu na zápas jsme opravdu nic dokázat nemohli. Čekal nás tedy postupný pád z druhého místa až na pátou, nepostupovou, příčku. Nedokázali jsme získat ani jeden bod z pěti zápasů, který by nám stačil na postup.

   Propadák v předkole nás nasměroval pouze k boji o 5. příčku proti jednomu z nováčků sezóny 2013/14, týmu HC Brick-Stav Stars. S tímto soupeřem jsme se potkali pouze třikrát. V základní části jsme dvakrát přesvědčivě vyhráli a v předkole těsně prohráli. První zápas byl jako na houpačce se šťastným výsledkem pro nás 4 : 3. V druhém zápase náš tým postihl nepochopitelný kolaps a výsledkem byla těžká porážka 2 : 8. Série tak gradovala třetím utkáním. To bylo ovšem tak vyrovnané, že v základní hrací době nepřiklonilo vítězství ani na jednu stranu. Museli tedy rozhodnout až samostatné nájezdy. Naštěstí pro nás hned první proměnil Luboš Zasadil a po něm už se nikdo neprosadil. Díky tomu jsme zápas vyhráli 3 : 2, sérii 2 : 1 a obsadili tak alespoň konečné 5. místo.

   Nevídaně se nám dařilo v přátelských zápasech. Z 13-ti zápasů jsme prohráli pouze jediný. Zbytek jsme vyhráli většinou velmi výrazným rozdílem.

   Turnaje v sezóně 2013/14 byli spíše zklamáním díky velkému debaklu v domácím (Litoradlickém) turnaji, kde se třemi jasnými prohrami skončil náš tým na posledním místě. Ale druhý domácí turnaj (Jaroslavický) i turnaj pořádaný HC Nuclear dogs pro nás dopadli docela dobře. Pokaždé jsme skončili na druhém místě se třemi body za jednu výhru, jednu prohru a jednu remízu.

   Letošní dohokejnou opět ovládl tým mladších poměrem 8 : 5. Více »

   Jako každý rok bych na závěr poděkoval všem hráčům, realizačnímu týmu a v neposlední řadě fanouškům za podporu. Opět se v letní přestávce na stánkách objeví aktuality a pozvánky na různé akce, proto doporučuji je stále sledovat. Za sezónu 2013/14 se loučím a těším se na shledání v ročníku 2014/15.

...Elemír Habaj...