Aktualizace stránky
« PŘEDCHOZÍ Sobota 24.05.2014 13:15 ČB Pouzar, Litoradlice NÁSLEDUJÍCÍ »
03.06.2014

Ukončení sezóny 2013 - 2014

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Dohokejná BK Litoradlice a Jaroslavice se tento rok konala v druhé polovině května. Na začátek se sehrálo, stejně jako minulý rok, exhibiční utkání mladí versus staří v hokejovém centru Pouzar v ČB.

SESTAVA MLADÍ: Habaj - Martin Parýzek, Babinec, L. Macháček - Mir. Parýzek, P. Švec, R. Švec, Pouzar, Ježek

BRANKY: 3 L. Macháček, 2 Zasadil, Mach, Babinec, Krejcar

SESTAVA STAŘÍ: Houška – Staňek, Karel Zíb, Rezek, Rubick - V. Macháček, P. Macháček, Ježek, P. Joza, Krejčíček, Doležal

BRANKY: 4 Doležal, Ježek

TRENÉŘI: Č. Parýzek, K. Joza

   Zápas byl tentokrát velmi vyrovnaný a tým starších se dlouhou dobu držel v kontaktu jak herně, tak po stránce skóre. Musíme si ale objektivně přiznat, že skóre starší drželi jen díky vymyšleným přestupkům, za které si vymodlili trestná střílení a špatné produktivitě mladších. Starším také hodně pomohlo, že Martin Parýzek a Petr Zíb nesměli dávat góly. Střelcem zápasu byl Michal Doležal, který ke dvěma proměněným trestným střílení přidal ještě dvě branky. Za mladé byl nejproduktivnější Lukáš Macháček, který nasázel soupeři hattrick. Protože zápas dospěl k výsledku mladých 8 : 5, jeli se ještě nájezdy. V těch tým starších ukázal zkušenost a zvítězil 3 : 2.

   Pak už následoval přesun do Litoradlic, kde už na nás čekal vepřík na rožni a vychlazené pivo. Kvůli pozdějšímu začátku exhibice a také kvůli zápasu české hokejové reprezentace se akce konala netradičně u hospody. Tam proběhlo také vyhlášení statistik za uplynulou sezónu VAHL a letos poprvé se i vybírali pokuty.

   Statistiku účasti na zápasech ovládli opět Elemír Habaj s Jiřím Štabrňákem ke kterým se letos přidal i Radim Švec. Všichni odehráli 21 zápasů z 24 možných. V kanadském bodování zvítězil Michal Doležal s 24 body. Následoval ho Lukáš Macháček s čtyř bodovou ztrátou a Luboš Zasadil měl už sedni bodový odstup na první místo. Statistiku střelců měla úplně stejné pořadí, tedy Michal Doležal 16 branek, Lukáš Macháček 12 a Luboš Zasadil 11 gólů. Ve statistice trestů obsadil první místo Marek Mach s porcí 54 minut, které nasbíral především díky dvěma vyloučením do konce utkání v play off. Na druhé pozici byl Luboš Zasadil (26 minut) a konečně třetí pozici obsadil Pavel Horák (14 minut).

   Premiérové vybírání pokut asi nejvíce odnesl Marek Mach. Ten musel dát dva soudky piva za již zmíněná vyloučení plus 500 Kč za další přestupky. Další dva největší hříšníci Miroslav Plojhar a Pavel Horák se dohokejné nezúčastnili, tak se jim samozřejmě jejich prohřešky ještě více prodraží. Na pokutách byla celkově vybrána slušná částka 4700 Kč.

   Vyhlášením se vyčerpal veškerý plánovaný program a dále probíhala volná zábava. Akce se podle mého názoru opět vydařila a sezónu 2013 - 14 můžeme označit za ukončenou. Na závěr patří poděkování všem členům, přátelům i fanouškům klubu. Speciální dík pak patří organizátorů za hladký průběh nejen dohokejné, ale i celé sezóny.

...Elemír Habaj...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------