-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SESTAVA: Habaj - Staňek, M. Plojhar, Horák, Mach - P. Joza, Pouzar, Mir. Parýzek, L. Macháček, V. Macháček, Babinec, Švec
TRENÉR: František Bárta
Reportáž ze zápasu

Ani trojnásobné vedení body nepřineslo

V pozdních nedělních hodinách nás čekal soupeř z úplné špičky tabulky HC ELBEN CB. S tímto soupeřem se hraje vždy velmi vyrovnaný hokej bez zbytečných faulů a provokací. Vinou zranění a nemocí byla naše sestava dost prořídlá.

Začátek zápasu se nám, na rozdíl od předešlých zápasů, povedl. Soupeře jsme uzavřeli v jeho obranném pásmu a naše aktivita vedla k prvnímu gólu Tomáše Babince v čase 1:47. Pak ovšem soupeř vyrovnal dalekonosnou střelou přes obránce. Ke konci třetiny mohlo být ještě hůř, když byl v čase 12:05 odeslán na trestnou lavici Pavel Horák za hákování a o 33 sekund později Martin Pouzar za vražení na hrazení. Toto dlouhé oslabení ve třech se nám však podařilo výborně ubránit.

Úvod druhé části byl ještě lepší než první. Hned po 16 sekundách se prosadil Lukáš Macháček a následně z buly po vstřelené brance se rozjel Tomáš Babinec, projel obranou soupeře a nedal brankáři žádnou šanci. Oba góly dělilo pouhých 8 vteřin. Po těchto slepených brankách přišlo uspokojení a soupeř začínal přebírat otěže zápasu. Bylo jen otázkou času kdy přijde trest a ten také přišel. Přibližně v polovině zápasu po obrovských chybách obrany dvěma brankami vyrovnal. Pak se nám ještě podařilo jednou dostat do vedení zásluhou Lukáše Macháčka v čase 23:17, ale na konci třetiny jsme už prohrávali poměrem 4:5.

Třetí třetina už byla z naší strany protrpěná. Soupeři jsme nabídly spoustu brankových příležitostí a sami se pouštěli do útočení jen zřídka. V čase 38:32 byl vyloučen Marek Mach když zastavil pronikajícího útočníka zákrokem na hraně trestného střílení a tuto přesilovou hru ELBEN využil a uzavřel tak brankový účet zápasu.

V zápase jsme třikrát vedli a jednou i o dvě branky, ale ani to nestačilo. Bylo zřejmé že nám došli síly a pro početnější tým ELBENU nebyl problém uhájit vítězství.